ODAJTE SA S ELLE. AKO NA SVADOBNÉ LÍČENIE?

Nalíčiť sa sama, alebo povolať do služby make-up artistu? Nahé líčenie, alebo výrazný červený rúž? Zostať verná tomu, čo dôverne poznáte a zvoliť klasický a prirodzený vzhľad? Alebo sa rozhodnúť pre niečo trochu odvážnejšie a chcieť vo svoj veľký deň naozaj vyniknúť? Samé otázky! Tak na ne poďme nájsť odpovede.

Či už sa rozhodnete pre čokoľvek, zvážte jeden prostý, no nadovšetko pravdivý fakt – svadobné líčenie by malo byť predovšetkým nadčasové. Vyberte si skrátka look, ktorý podčiarkne všetko, čo vás robí krásnou. Ak ide o svadobné líčenie, nie je ten správny čas skúšať nové experimenty, vyzvať avantgardu na súboj s klasikou či akokoľvek vybočovať zo svojej komfortnej zóny. Cítiť sa jednoducho dobre je najdôležitejšie. Pravdepodobne vo svoj veľký deň budete riešiť iné nepríjemnosti, ktoré chtiac nechtiac vyvstanú, než je neprirodzený make-up, ktorý vám vtedy prišiel báječný, pretože ste ho práve videla na vašej obľúbenej modelke.

„Vaše svadobné líčenie bude navždy žiť na fotografiách a vo vašich spomienkach, a tak je dôležité mať to na pamäti pri výbere make-upu.“

Zvoľte si look, ktorý nielen dopĺňa vaše šaty a doplnky, ale je nositeľný a nie je prehnane výrazný. Čo je cool túto sezónu nemusí nutne byť trendy za desať rokov. Spomeňme si na svadobné fotografie našich rodičov, ktorí sa brali v osemdesiatych rokoch, kedy bolo trendy prehnane výrazné líčenie, trvalá aj účes príznačne nazývaný deka. Iste, až sa do našich svadobných fotiek zaryje zub času, až potom sa ukáže, ako náš vtedajší model bude hodnotiť estetika dneška. Ale či už organizujete večierok života alebo oslavujete s partnerom v úzkom rodinnom kruhu, je dôležité vybrať si make-up, v ktorom sa budete cítiť dobre a bude vás baviť aj roky potom.

Ak máte vybrané šaty aj ďalšie iné maličkosti, prichádza čas na make-up. Možno stojíte pred dôležitým rozhodnutím, či budete potrebovať pomoc vizážistu, alebo svoj look k dokonalosti dovediete sama. Oboje má svoje pre a proti – zatiaľ čo zveriť sa do rúk make-up artistu môže byť pohodlné a jednoduché, znamená to ďalšie nemalú položku na vašom svadobnom účte. Ak sa rozhodnete sama nalíčiť, môžete počítať s tým, že ušetríte. Znamená to však, že budete mať vo svadobný deň o starosť navyše a výsledný efekt nemusí byť taký ohromujúci, ako si možno predstavujete…