OBNOVA A UDRŽATEĽNOSŤ AKO ZÁKLADNÉ ELEMENTY STAROSTLIVOSŤ O VLASY (I PLANET)

Vývoj ide dopredu, a rovnako ako množstvo módnych značiek aj tie kozmetické menia svoju filozofiu. Čím ďalej viac totiž narážajú na fakt, že aj keď klientom poskytujú so svojimi produktmi to najlepšie, vplyv výroby pociťuje vo výsledku životné prostredie. Wella Professionals preto prichádza s obnovujúcim vlasovým radom Elements a šíri osvetu na tému, ako žiť udržateľnejšie.
Spoločnosť Wella, ktorú roku 1880 založil Frank Stroher, je v kaderníckom svete pojem. Na svojom konte má množstvo patentov a dá sa o nej bez preháňania povedať, že dala kaderníkom množstvo revolučných vynálezov. A aj keď pôvodne cielila na výrobu parochní, stala sa priekopníkom v trvalej a teraz je špičkou vo farbách a celkovej starostlivosti o vlasy. Mimochodom, prvý balzam na vlasy od Welly prišiel na trh už koncom 30. rokov 20. storočia! Dnešné ženy majú samozrejme iné nároky – už za svojimi kaderníkmi neprichádzajú s obyčajnou potrebou zmeny odtieňa a precíznom strihu svojich vlasov, ale chcú, aby ich vlasy boli jednoducho zdravé. Okrem toho zmýšľajú ekologicky a zaujíma ich, za akých podmienok boli produkty (vrátane obalov) vyrobené a čo obsahujú. Tí najlepší a najerudovanejší kaderníci, ktorí so značkou pracujú, sú samozrejme nadšení!

Cieľom je byť čo najšetrnejší k vlasom rovnako ako k prostrediu
Rad Elements je prírodný ošetrujúci systém o vlasy. Neobsahuje žiadne sulfáty, silikóny ani parabény a má až z 98% ingrediencií prírodného pôvodu. Či už potrebujú vaše vlasy obnoviť, upokojiť, alebo sú zrelé na očistu, na každý problém bola stvorená špeciálna podrada z kolekcie Elements: Napríklad „zelená“ (zahŕňajúca Renewing Shampoo, Renewing Conditioner, Renewing Mask a Renewing Leave-in Spray) obnovuje povrch vlasov , dodáva im lesk aj hydratáciu a pomáha predchádzať mechanickému poškodeniu. Wella Professionals ale zároveň uvažuje udržateľnejšie, preto vo výrobkoch nenájdete jedinú zložku živočíšneho pôvodu. Zaujíma vás z čoho sú obaly? Každá fľaša šampónu bola vytvorená z 50% recyklovaného a recyklovateľného plastu a je zasadená do kartónovej krabičky. To isté platí aj pre ďalšie výrobky, ktoré zoženiete na stránkach mojewella.sk. Viac info o jednotlivých produktoch, ktoré značka predáva v doplniteľných verziách (refilloch), nájdete tu.

Nové návyky pre blaho všetkých
Recyklované materiály využíva Wella aj pri svojich ikonických farbách na vlasy alebo sa zasadzuje o to, aby tisíce salónov, ktoré pracujú s jej produktmi fungovali udržateľnejšie. Zásady, ktoré dodržiavajú kaderníci, sú tri: Úspora energie, vody a triedenie odpadu, pričom za svoje si ich môžete vziať aj vy doma. Vo chvíľach, kedy nanášate šampón, kondicionér alebo masku, vypínajte vodu. Za jedinú minútu môže pretiecť až 10 litrov vody! Rovnako tak myslite na teplotu vody a na záver umývacie procedúry využite vlažnú namiesto horúcej vody (efekt umytia sa nezníži, naopak). A až budete prať, nezapínajte poloprázdnu práčku a voľte nižšiu teplotu (40 stupňov Celzia) alebo rovno eko program. Sú to síce drobnosti, ale keď si ich začnete uvedomovať a vpustíte ich do každodenného života, prispejete k veľkej zmene. #askforwella

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram