KĽÚČ K ÚSPEŠNÉMU TÝŽDNU: PREKONAŤ SYNDROM „SUNDAY BLUES“

Pondelky sú pre mnohých verejným nepriateľom č.1. Mrzuté tváre ráno dokážu totálne pokaziť celý deň, a to zvlášť, keď jednu z nich vidíte v zrkadle ihneď po prebudení. Negativita však už nie je IN, a preto je ten najvyšší čas ju nahradiť efektívnou rutinou, ktorá vám dodá dobrú náladu, energiu a poriadnu dávku sebavedomia. Zn: vhodné aj pre začiatočníkov!

Pondelky nenávidí aj kocúr Garfield. Neexistuje snáď nikto, kto by sa po víkendovom relaxe tešil na začiatok pracovného týždňa. Ten so sebou nesie nové starosti a povinnosti, ktorých sme sa tak pracne predošlé dva dni zbavovali. Niektorým z nás úzkosti začínajú už v nedeľu večer, kedy presne vieme, čo sa na nás ďalší deň hrnie. Existuje však niekoľko spôsobov, ako začiatok týždňa pretvoriť na príjemnejší (alebo aspoň menej stresový) zážitok. Postačí vám k tomu trocha optimizmu a správna rutina.

Plánujte vopred
Zoznam úloh vytvorený deň vopred (alebo už v piatok večer) vám pomôže eliminovať strach z toho, že ste na niečo zabudli – aj tí najlepší z nás totiž z hlavy občas niečo vypustia. Pokiaľ svoj mozog na víkend radi vypínate, môžete si byť istí, že sa jedna či dve položky z vášho „to do” listu vytratia do neznáma. Nechajte si pokojne zoznam pripravený na pracovnom stole, aby ste presne vedeli, na čo sa hneď po rannej káve vrhnúť.

Meditujte. Aspoň desať minút
Nastavte si budík o niečo skôr a venujte chvíľu sebe – meditácia alebo malá rozcvička vám pomôže naštartovať telo a myseľ. Nielenže tým prebudíte svaly, ale doprajete svojmu telu aj dávku endorfínov – pondelkové mrzutosti tak môžete dať raz a navždy zbohom. Dobre, priznávam, že to znie jednoducho. Z vlastnej skúsenosti sama dobre viem, že akonáhle zazvoní budík, v hlave sa mi okamžite vynorí magické slovíčko „zacvičím si večer”. A to len preto, aby som si mohla dať ešte polhodinku v ríši snov. Nič totiž nedokáže s takou istotou pokaziť deň ako nevyspalosť. Pokiaľ viete, že potrebujete svojich osem hodín, rozhodne neponocujte a presne si vypočítajte, kedy treba ísť spať. Nenechajte svoje lenivé „ja” zvíťaziť – úspešné ženy ako Olivia Palermo alebo Jennifer Aniston vstávajú aj o pol piatej ráno, aby si stihli zacvičiť. Dobre totiž vedia, aký veľký účinok má na telo aj myseľ práve ono dodržiavanie aktívnej rutiny. #YouCanDoIt.

Začnite týždeň s úsmevom
Spotify by mal byť zaradený na zoznam najlepších vynálezov 21. storočia. Nielenže si na ňom môžete zostaviť vlastný feel good playlist, ktorý vám dodá poriadnu dávku optimizmu, ale taktiež si môžete pustiť svoje obľúbené stand-up komiky z celého sveta. Či už milujete jazz, pop alebo AC/DC, stačí si aplikáciu pustiť ako pozadie počas cvičenia, sprchovania alebo raňajok. Dobrú náladu máte zaistenú.

Nepodceňujte raňajky
Mnohí z nás sa vďaka nedostatku času uspokoja ráno iba so šálkou čerstvej kávy alebo zeleného čaju. Pokiaľ však práve nedržíte špeciálnu diétu ako napríklad intermittent fasting, o ktorej sme sa zmieňovali TU, nie je dobré raňajky podceňovať. Nie nadarmo sa hovorí, že sa jedná o najdôležitejšie jedlo dňa. A proteínová tyčinka sa naozaj nepočíta! Raňajky vám podľa niektorých štúdií môžu pomôcť zlepšiť náladu, koncentráciu a samozrejme dodať aj energiu, ktorá vydrží dlhé hodiny. Oplatí sa vám preto vstať ráno o niečo skôr a dať si trochu kardia. Prebudíte tým chuť do jedla, a ak si správne rozvrhnete čas, stihnete si pripraviť aj výživné raňajky. Ovsená kaša alebo miešané vajíčka to istí. Bon appetit.

Vytvorte si #FeelGoodOutfit
Citát „obliekajte sa pre prácu, ktorú chcete, nie tú, čo máte“ od Sama Ramseyho patrí k mojim najobľúbenejším. Perfektne totiž vystihuje podstatu zdravého sebavedomia a sebaúcty. Pokiaľ na seba ráno hodíte len tak niečo nevyžehlené, plné žmolkov či (nedaj bože) dier, vysielate svojmu okoliu nie príliš lichotivý signál – buď vám nezáleží na svojom vzhľade, alebo vám nezáleží na svojom okolí. Práce ani kolegovia vám zrejme nestoja za snahu. Nedbalý outfit vie navyše pokaziť náladu aj vám – môžete mať zo seba zlý pocit a cítiť sa nekomfortne. Šetríte si svoj obľúbený sveter na špeciálnu príležitosť? Práve prišla! Nezanedbávajte tiež prípadnú kontrolu svojho šatníka večer vopred – ušetríte si tak čas žehlením, alebo kombinovaním doplnkov. Nedelenie večer si tiež môžete spríjemniť hľadaním fashion inšpirácie u svojich obľúbených módnych guru.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram