Elektrobicykle môžete používať, či už máte radi náročný alebo ľahký terén

Máte doma klasický bicykel, ale pretože vám ubúda fyzických síl a nechcete sa obmedzovať, čo sa terénu týka, vážne uvažujete o kúpe elektrobicykla? Možno máte fyzických síl dostatok, ale tu a tam si radi vyjdete aj do miest plných kopcov, a tak by vám výkonný motor elektrobicykla výrazne uľahčil aj spríjemnil jazdu. Pre ženy, mužov každého veku, ale už aj pre deti, sú k dostaniu mnohé elektrobicykle. Stačí si vybrať správny model, ktorý splní vaše priania a potreby.

Elektrobicykle pre športovcov i rekreačných jazdcov

Cyklistika je vyhľadávaným športom a bolo by mylné si myslieť, že elektrobicykle používajú len seniori alebo ľudia, ktorí nie sú fyzicky zdatní. Dnes už na týchto moderných bicykloch jazdia skutočne všetci naprieč generáciami a pohlavím. Elektrobicykle uľahčujú a zrýchľujú jazdu, robia ju pohodlnejšou.

Elektrobicykle vám umožnia dostať sa ekologicky, ekonomicky a včas do zamestnania i školy bez toho, aby ste boli spotení alebo unavení. Nezaťažuje životné prostredie, jazda je tiež bezpečná. Vďaka rýchlostnému limitu do 25 km/h podľa legislatívy, motor pomáha cyklistovi len vtedy, keď ide do tejto rýchlosti. Pri prekročení limitu elektromotor nepomáha.

Čo najdôležitejšie zvážiť pri kúpe elektrobicykla

Rovnako, ako keď vyberáme klasické dámske, detské alebo pánske bicykle, aj pri výbere elektrobicyklov by sme mali zvážiť, kde budeme jazdiť najčastejšie. Ako bežné kolesá aj tie elektrické sú vyrábané inak na jazdu po rovnom povrchu a inak na jazdu v nerovnostiach a náročnom teréne.

Rozdiely nájdete aj v modeloch pre mužov a ženy. Líšia sa veľkosťou rámov, riadidlami, môžu mať iný priemer kolies.

Zohľadnite aj výdrž batérie. U nej je potrebné venovať pozornosť tomu, ako dlho sa nabíja, akú má výdrž, v koľkých módoch je možné ju používať, ako ovplyvní výdrž vaša váha, typ terénu aj mód, ktorý máte radi.

Predajcovia sú dokonale vyškolení a pomôžu vám vybrať správny model presne pre vás. Nič neponechajte na náhodu a dajte im o svojom štýle jazdy aj teréne čo najviac informácií. Vo finále budete určite spokojní.