Ako na kvalitné kotvenie vášho párty stanu

Aj kvalitná párty stan potrebuje dostatočné kotvenie. Na čo všetko by sme v tomto smere nemali zabudnúť?

Prečo je správne kotvenie párty stanu dôležité

Kotvenie vášho párty stanu je úplne zásadné pre to, aby vám úspešne slúžil. Preto u kvalitného výrobku začínajú úvahy na túto tému prakticky už už riešením konštrukcie. Tá by mala byť tvorená hliníkovou nohou s oceľovou pätkou, ktorá je neoddeliteľne spojená.


Tým sa dá účinne zabrániť tomu, že bočný tlak vetra nekvalitné prepojenie pätky s nohou úplne zlikviduje. Všeobecne práve vietor patrí k najväčším „nepriateľom“ vášho stanu. Najmä malý párty stan je pôsobením vetra obzvlášť ohrozený, pretože jeho konštrukcia je prirodzene ľahká.

Pätka by mala byť vykonaná z pozinkovanej ocele.Táto súčasť nohy musí byť nielen v prípade profi párty stanu dostatočne silná, pôdorysne veľká as väčším priemerom otvorov na kotvenie. Čím viac otvorov na kotvenie v pätke výrobca navrhol, tým lepšie.

Najvhodnejší povrch na kotvenie vášho nožnicového párty stanu predstavuje tráva. Dá sa ale kotviť aj na asfalte alebo dlažbe. Každý stan sa upevňuje pomocou otvorov, ktoré sú umiestnené v pätách nôh. A pozor, musia sa použiť vhodné kotviace klince. Ak sú tenké a hladké, nie sú schopné stan udržať.Ako kotviť párty stan

V prípade, že ich nemožno použiť, musí sa pridať záťaž, ktorá by mala byť súčasťou predaja u každého kvalitného párty stanu. Renomovaný dodávateľ vždy ponúka aj širokú škálu doplnkov a príslušenstva.Záťaže sa vsúvajú k nohe stanu na pätku. Tá nesmie byť pôdorysne malá, zaťaženie je potom nedostatočné.

Používajú sa jednak železné záťaže. Tie sa líšia podľa toho, či chcete ukotviť jeden stan alebo hneď dva vedľa seba. V prvom prípade je na mieste použiť záťaž v tvare C. Druhé riešenie si žiada záťaž tvaru písmena H. Vysoko funkčné riešenie tiež predstavuje záťažový vak, ktorý je možné naplniť pieskom.

Pri kotvení je zásadne nutné vyhnúť sa tenkým, krátkym, hladkým kotvičkám a povrázkom alebo kotviacim popruhom a lanám s plastovým zakončením. Hladké štipce ani tenké lanká váš stan neudržia av krajnom prípade môžu tak spôsobiť značné škody na majetku, či dokonca na zdraví.