Aký zásnubný prsteň ju prinúti povedať áno

Nervózny moment vo vzťahu: pokračovať v spoločnom živote, vytvoriť skutočnú rodinu. Obrad návrhu ruky a srdca sa tradične začína hľadaním zásnubného prsteňa – symbolu nového postavenia dievčaťa a prvého rodinného šperku.

Svadobný prsteň so solitérnym kameňom

Zásnubné prstene v klasickej verzii sú ráfik vyrobený zo zlata a veľký kameň v strede. Solitaire je symbolom nerozbitnej jednoty, jedinej voľby. Tvar prsteňa so solitérom je jednoduchý a funkčný, snubný prsteň sa výborne dopĺňa s hlavným prsteňom po zápise sobáša.

Top 3 kamene – solitéry na snubný prsteň:

1. Diamant je klasika, vhodný pre akýkoľvek štýl oblečenia a sezóny, spoľahlivá investícia.

2. Moissanit je moderným analógom diamantu, ktorý je lepší ako prírodný kameň, pokiaľ ide o jas a lesk jeho faziet. Takéto šperky oceňujú najmä priaznivci filozofie trvalo udržateľného rozvoja.

3. Farebné zirkóny – nezamieňať so syntetickými kubickými zirkónmi. Farba kameňov závisí od krajiny pôvodu a tepelného spracovania; odtiene fialovej, figy, hrozna, morskej priepasti sú v trende.

Hodnota šperku závisí od druhu kameňa, počtu karátov, veľkosti, tvaru, spôsobu brúsenia a zapínania. Solitéry sú zvyčajne upevnené na vysokých klinoch, takže môžete vidieť každý aspekt a bezchybnosť majstrovej práce.

Veľký kameň obklopený malými diamantmi alebo zirkónmi

Kamene pozadia zdôrazňujú tvar prsteňa a zvýrazňujú lesk hlavnej ozdoby. Klasickou technikou je obloženie základného kameňa bezfarebnými diamantmi. Trendovým riešením je monochromatická kompozícia červených, modrých, zelených farebných zirkónov.

Pri výbere snubného prsteňa dbajte na spôsob uchytenia kameňa na zlatý lem. Najspoľahlivejšia je koľajnica, kamene sú upevnené medzi dvoma kovovými stenami. U malých zirkónov s majstrovským výbrusom je použité autonómne zapínanie každého kamienok kovovými klinmi. Najťažšou možnosťou je rydlo bez viditeľného zapínania, technológia Pavé.

Kovová ozdoba zásnubného prsteňa

Hladký pásik zlata je najpohodlnejší, prsteň nespôsobuje nepohodlie. Zásnubné prstene sú často zdobené filigránskymi rezbami s kvetinovými ornamentami a dierkami. Dievčatá majú radi prstene so skrytým zdobením: bočný reliéf pozdĺž okraja vyčnievajúcej kovovej časti alebo vzory okolo kameňa.