TIPY AKO SI UŠETRIŤ STAROSTI V DOMÁCNOSTI PLNÉ DETÍ

Skĺbiť starostlivosť o deti so starosťou o domácnosť, môže byť niekedy poriadne náročné. Trošku si uľahčite zo svojich povinností. Vždy, keď vyberáte niečo do domu, nemyslite len na to, koľko to stojí, ale aj na to, akú starostlivosť to bude vyžadovať, ako veľmi to bude treba udržiavať a podobne. Čo vám s údržbou domácnosti určite pomôže?

ROBOTICKÝ VYSÁVAČ DO BYTU AKO STVORENÝ

Robotické vysávače sú na trhu už nejaký ten rok. Za ten čas sa v mnohom zlepšili. Zvýšila sa ich výdrž, sacia schopnosť či „inteligencia.” Nemusíte sa ho báť ani v rodine s deťmi. Tie majú z robotického vysávača vždy obrovskú radosť a budú ho brať ako ďalšieho člena rodiny.

Pri výbere si dajte pozor na to, na akú veľkú plochu je robotický vysávač určený, čo všetko vie, ako dlho mu vydrží batéria, či sa dá ovládať na diaľku, aké má vybavenie a či prípadne slúži aj ako robotický mop.

Robotický vysávač vám pomôže s upratovaním. Zdroj: Bigstockphoto
Najviac ho využijete v byte alebo v jednopodlažnom dome. V poschodovom dome či mezonete už budete potrebovať dva alebo ten jeden využívať iba na najpoužívanejšiu časť domu, ktorou je väčšinou kuchyňa a obývačka.

DIGESTOR, KTORÁ SA ĽAHKO ČISTÍ

Poznáte to, máte krásnu, čistú kuchyňu, ale tu digestor nie, a nie umyť tak, aby bol zase ako nový. Pri výbere digestora preto myslite na to, že sa má dobre omývať, a to aj jej filtre, ktoré väčšinou nevidíte, ale ktoré raz za čas musíte umyť alebo vymeniť.

Ak máte varič pri stene, môžete voliť vstavaný alebo nástenný digestor. Nad ostrovček zas patrí špeciálny ostrovčekový digestor. Či už si ale vyberáte digestor s odťahom alebo s recirkuláciou, ktorá vzduchu iba prečistí, vždy sa u predajcu informujte, ako sa menia filtre a či sa dajú ľahko čistiť alebo zohnať nové. Filtre z moderných digestorov by malo byť možné jednoducho vymeniť alebo umyť v umývačke riadu.

UMÝVATEĽNÉ A ODOLNÉ POVRCHY

Zakaždým, keď niečo kupujete alebo plánujete do domácnosti, zistite si, z akého je to materiálu, a ako sa to bude udržiavať.

Chcete mať doma drevenú podlahu? Drevo dokáže byť vážne nádherné. Myslite ale na to, že malé deti sú pre drevenú podlahu jednoducho skaza – odreniny, škrabance, mastné fľaky… Výhodou je, že pokiaľ máte kvalitné drevo, podlaha ide do určitej miery raz za čas ošetriť a cca raz za desať rokov prebrúsiť. Stojí to ale dosť peňazí av dome plnom ľudí je dosť ťažké niečo také zorganizovať. Neboli by teda pre vás lepšie odolné dlaždice alebo moderná liata podlaha?

Pri výbere najrôznejších povrchov do domácnosti sa zamyslite nad tým, ako sa budú udržovať, alebo ako budú odolné. Zdroj: Bigstockphoto
To isté platí napríklad o nábytku. Chcete mať na kuchyni krásne lakované povrchy? Stačí jedna vydarená trefa vláčikom do dvierok a nešťastie v podobe odlúplého laku je na svete. Pokiaľ chcete mať pokoj, voľte radšej moderné odolné laminátové povrchy, alebo takú úpravu dreva, ktorá vydrží.

A nezabudnite, ľahšie sa vám budú umývať hladké povrchy, ktoré sa nezanášajú špinou. Ako unavený rodič to určite oceníte nielen v kuchyni, ale aj v kúpeľni, na záchode, vlastne v celom byte.


Tip redakcie: Chcete naprogramovať mobilnú aplikáciu? Navštívte it-outsource.sk