Príprava kuchyne na vianočné sviatky

Všetci máme radi, keď na Vianoce trávime čas so svojimi blízkymi. Ale pred prípravou slávnostnej večere môže byť situácia trochu šialená.  Usporiadanie kuchyne pred Vianocami vám môže pomôcť zbaviť sa stresu. S trochou prípravy navyše môžete vytvoriť viac priestoru, usporiadať si spotrebiče a dokonca zapojiť hostí do varenia. Týmto spôsobom môžete zdieľať pracovné zaťaženie, naďalej tráviť čas so svojimi blízkymi a užívať si tento výnimočný deň o niečo viac.  Pripravili sme si pre vás niekoľko návrhov a stratégií, ako pripraviť seba a svoju kuchyňu na vianočné sviatky.

Usporiadajte kuchyňu

Začnite so skriňami, chladničkou a mrazničkou. Zaraďte jedlo do kategórií a uistite sa, že všetky vaše dobroty na pečenie sú na jednom mieste, aby ste ich mohli ľahko sledovať. Je vhodné si vyčleniť jednu potravinovú skriňu na pečenie , v ktorej umiestnite všetko od múky, cukru cez orechy až po čokoládové lupienky a posýpky. Nezabudnite tieto potraviny uskladniť vo vzduchotesných nádobách. Skontrolujte dátumy spotreby na obaloch a pohároch.

Skontrolujte svoj kuchynský riad a náčinie

Uistite sa, že máte potrebný počet kusov servírovacieho riadu a náčinie, ktoré potrebujete na všetko vaše vianočné varenie a pečenie. Pred vianočným pečením si skontrolujte svoj mixér a plechy na pečenie. Týmto spôsobom si stále budete môcť kúpiť alebo požičať čokoľvek, čo vám chýba.

Vianočné pečenie si nevieme predstaviť bez našich verných pomocníkov ako sú obľúbené misy na miešanie cesta, papier na pečenie či formičky na pečenie. Skontrolujte, či vám niečo z vyššie spomenutého nechýba a aký je ich stav.

Organizér na korenie

Pri vianočnom pečení sa nezaobídete bez korenín. Zamyslite sa nad tým, či ich tento rok nenakúpite v špecializovanom obchode s koreninami namiesto v obchode s potravinami. Sú čerstvejšie, štipľavejšie a v skutočnosti ich môžete použiť menej. Preorganizujte zásuvku alebo skrinku tak, aby korenie o ktorom viete, že ho použijete počas sezóny, bolo v popredí. Škorica, zázvor, nové korenie, korenie na tekvicový koláč, korenie na jablkový koláč, klinčeky a muškátový oriešok sú v tomto ročnom období dôležité, takže ich umiestnite dopredu.