Porovnanie parametrov Unlocator VPN proti Bitdefender VPN Free: Aká VPN je lepšia?

Aká VPN ponúka viac funkcií, Unlocator VPN, alebo si predplatiť Oeck VPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 4/10 : 8,2/10.

Rýchlosť pripojenia Unlocator vs OECK VPN, kto lepšie sviští?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o Unlocator a Oeck VPN.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 38 Mb/s, sťahovanie pri druhej VPN bežalo 83 Mb/s. Unlocator VPN tak bola o 45 Mb/s pomalší oproti Oeck VPN.

Upload Unlocator VPN dosiahol hodnotu 43 Mb/s. Oeck VPN sme namerali upload 89 Mb/s, čiže ich o 46 Mb/s rýchlejšie.

Pri prvej VPN sme namerali priemernú rýchlosť odozvy 12 ms. Konkurenčné OECK VPN skript nameral 13 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak Unlocator v porovnaní bola 1 ms horšie.

Výsledok Unlocator VPN – OECK VPN je 4/10 : 7/10.

Darí sa Unlocator VPN obísť geolock Netflixu?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, Unlocator túto celkom dôležitú funkciu nevie. Všeobecne stačí spustiť VPN a z ponuky vybrať krajinu, Oeck VPN Netflix odomknúť vie.

S aktivovanou VPN je možné odblokovať aj skryté videá na YouTube, OECK VPN takú zručnosť nezahŕňa. Druhá porovnávaná VPN odblokovanie YouTube nezahŕňa.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a whitelist. Napríklad Unlocator neobsahuje ochranu pred odhalením DNS a Oeck VPN napríklad nezahŕňa funkciu whitelist.

V časti Funkcia je tak skóre 5/10 vs. 6/10.

Ako si vedie Unlocator VPN v šírke ponuky krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Unlocator má v ponuke 42 serverov. U Oeck VPN sa uvádza 1300 serverov. Prvá menovaná tak ponúka o 1258 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, u OECK VPN dosahuje počet 1. Druhá VPN ponúka 37, o 33 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Unlocator VPN zvláda 1. Oeck VPN povolí pripojiť súčasne 6 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku porovnania VPN.

Aké platformy zvláda Unlocator a aké podporuje OECK VPN?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, Unlocator zvláda Android OS a pokrýva systém prístrojov iPhone, porovnávaná Oeck VPN iPhone iOS nezvláda, Android nedokáže zabezpečiť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. Unlocator bola založená v Dánsku. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná v Hongkongu.

Služba Unlocator VPN nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, Oeck VPN slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Unlocator VPN bodového súčtu 4/10 a Oeck VPN si nesie hodnotenie 10/10.

Cena v akcii Unlocator VPN vs. Oeck VPN

Oeck VPN je možné predplatiť za 7,01 € mesačne, druhú z VPN môžete mať od 4,98 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 2/10 pre prvé VPN a 10/10 pre porovnávanú VPN.


Typ redakcie: najlepšie soundbary.