Ako vybrať vhodné kúrenie do novostavby

Rozhodli ste sa, že budete stavať vlastný dom, a tak zvažujete všetko, čo je potrebné, ešte pred samotným začatím stavby? Potom určite myslíte aj nad spôsobom vykurovania. Pretože sú energie drahé, ľudia volia často kotol na tuhé palivá či tepelné čerpadlo. Ak nechcete riešiť zaisťovanie tuhých palív, zakurovať denne pomerne prácne, aby ste sa ohriali a ohriali aj vodu, je skvelé vybrať si tepelné čerpadlo. Investícia do neho sa vám o niekoľko rokov vráti, záleží na tom, aký veľký priestor bude vykurovaný a ako ekonomicky budete žiť.

Tepelné čerpadlo v kombinácii s podlahovým kúrením

Ľudia si stále viac zvykli na podlahové vykurovanie. Tam, kde už stavba stojí, si ho mnohí pri veľkej rekonštrukcii zabudovali, ale pokiaľ dom staviate, môžete všetko potrebné vyriešiť s predstihom a nasťahovať sa do novostavby, ktorá bude používať práve tepelné čerpadlo v kombinácii s podlahovým kúrením.

Vedeli ste, že teplovodné podlahové kúrenie patrí medzi najefektívnejšie a najpohodlnejšie vykurovanie rodinných domov alebo bytov? Tým, že je rozloženie trubiek zabudovaných v podlahe pravidelné, je zaručené rovnomerné rozloženie teploty v miestnosti. Potrubie tohto podlahového kúrenia je pripojené priamo k zdroju tepla, teda k tepelnému čerpadlu, k plynovému alebo elektrickému kotlu. Úspora v porovnaní s radiátorovým kúrením dosahuje až k 25%.

Použiť môžete podlahové kúrenie bez systémovej dosky alebo so systémovou doskou. U nás sa na oba typy zameriava spoločnosť ECO3ENERGY s.r.o., ktorá je na trhu viac ako 10 rokov a jej doménou sú zelené energie. Dopytovať tu môžete nielen podlahové vykurovanie a tepelné čerpadlá rôznych typov, ale aj klimatizácie, fotovoltiku či nabíjacie stanice.

Viac informácií o spoločnosti, množstvo užitočných rád a odporúčaní, ale aj kompletnú ponuku kvalitných systémov pre váš rodinný dom či byt nájdete na eco3energy.sk.