Nedarí sa vám nájsť prácu? Možno robíte niekde chybu.

Hľadáte už dlhší čas prácu ale stále sa vám nedarí nájsť niečo vhodné? Chcete zmeniť prácu, ale nič lepšie ste nenašli? Nájsť si prácu nie je jednoduché. Bude vás to stáť nemálo úsilia, trpezlivosti, snahy a samozrejme aj času. Ak sa vám aj napriek tomu stále nedarí nájsť vhodnú prácu možno robíte niekde chybu. Aké sú najčastejšie chyby uchádzačov o zamestnanie, ktorým sa nedarí zamestnať sa?

Negatívny postoj

Nájsť si nové zamestnanie nie je otázka pár dní. Ak ste už odpovedali na pár inzerátov, boli na niekoľkých pohovoroch a nič z toho nebolo možno ste zaujali negatívny postoj. Zamestnávateľom ste ukradnutý, pohovory sú hlúpe, u nás sa práca nedá nájsť,… ak takto zmýšľate je to na vás vidieť. Energiu míňate na negatívne emócie miesto toho aby ste ju nasmerovali na hľadanie práce.

Nepoučiteľní

Na internete nájdete množstvo informácií a rád o tom ako napísať dobrý životopis, ako na motivačný list a aj ako sa pripraviť na pracovný pohovor. Neignorujte ich a dajte si poradiť. Kedy ste naposledy upravovali svoj životopis? Ak stále posielate zamestnávateľom CV, ktoré ste napísali pred XY rokmi nečudujte sa, že vás nepozvú ani na pohovor.

Ideálna práca

Práca, kde sa veľa nenarobíte, kde veľa zarobíte a máte ju na skok od domu – takúto ideálnu prácu by chcel mať každý. Nič v živote ale nie je také jednoduché. Niekedy musíte robiť kompromisy. Ak chcete viac zarobiť obzrite sa po práci v susednom okrese, presťahujte sa do iného kraja alebo si hľadajte prácu v zahraničí. Možností máte veľa – inzercia práce zdarma.

Čo ste pre získanie ideálnej práce urobili? Cudzie jazyky, práca na počítači, vodičský preukaz, absolvovanie kurzov,… čokoľvek z toho vám môže v očiach zamestnávateľa pridať na kredite. Zamestnávateľ bude vidieť, že nesedíte len tak v kúte a nečakáte na príležitosť. Bude vidieť človeka, ktorý na sebe pracuje, ktorý sa snaží zlepšiť, a ktorý to chce niekam dotiahnuť.